do początku mapa serwisu kontakt  
Aktualności
Obóz rekreacyjno-sportowy Rewal

OBÓZ REWAL - INFORMACJA

 

Zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz rekreacyjno - sportowy w REWALU odbędzie się w biurze WOPR Świętochłowice przy ul. Szkolnej 12 w poniedziałek 18 czerwca o godz. 18:00 .
Serdecznie zapraszamy. Obecność OBOWIĄZKOWA.

 

 

 

 

 

 

 
Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka

FESTYN Z OKAZJI DNIA MATKI I DZIECKA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! wszystkie WESOŁE FOCZKI oraz ich MAMY na Dzień Matki i Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 11:00 na przystani kajakowej SKAŁKA.

 
Pomoc poprzez pływanie

 
Obóz rekreacyjno - sportowy Rewal

 
Bal Karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWY

 

Dnia 23 stycznia 2018 r. o godz. 17:30 w salce przy ul. Szkolnej 12 odbył się pierwszy bal przebierańców dla dzieci z Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki".
Zabawa którą prowadzili nasi Młodsi Ratownicy była bardzo udana a stroje naszych najmłodszych były po prostu SUPER !!!
Dowodem wspaniałego balu są zdjęcia

 
Sztafeta pływacka "Warszawa - Płock"

SZTAFETA PŁYWACKA "WARSZAWA - PŁOCK"

 

Kolejna, dziewiąta już sztafeta pływacka uczniów szkół podstawowych z Świętochłowic zorganizowana przez Dziecięcą Sekcję Ratownictwa Wodnego „WESOŁE FOCZKI” działająca przy Drużynie WOPR Świętochłowice, przeszła do historii.Dzisiaj po raz szósty dzieci pokonały umowny odcinek Wisły. Tym razem z Warszawy do Płocka (115,5 km). Tegoroczna sztafeta okazała się historyczna, żadna z ośmiu dotychczasowych nie zakończyła się tak imponującymi wynikami. Rekordowa liczba 412 dzieci w wieku od 3 do 12 lat (z przyrządami lub bez) pokonała dystans 11 380 długości 12,5 m basenu, co daje dystans 142 km i 250 m !
Uroczystości otwarcia tej rekordowej sztafety dokonali:
Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice pan Stanisław Korman, radna naszego miasta Janina Zięba, ratownik świętochłowickiej drużyny WOPR oraz radny Rady Miejskiej Marek Palka,który był obecny na wszystkich naszych sztafetach, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Jana III Sobieskiego w Świętochłowicach Marek Planta, Kierownik Drużyny WOPR i DSRW WESOŁE FOCZKI Grzegorz Truchan.Wielkie podziękowanie należy się również a może i szczególnie członkom świętochłowickiej drużyny WOPR, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci i bezpiecznym przebiegiem całej sztafety. Byli to: Izabela Bieszczad, Michał Bieszczad, Łukasz Antosz, Alojzy Syrnicki, Roman Otocki, Zenon Mazur, Wiktoria Duczek, Zofia Bekman, Szymon Kochlik, Szymon Wróbel, Kamil Otto, Weronika Joniec, Wiktoria Król, Joanna Wolany, Piotr Myszka, Julia Sbirenda, Julia Szeremeta, Kinga Targosińska. Na basenie był też oczywiście Grzegorz Truchan, który tą drogą składa wszystkim gorące podziękowanie za trud i olbrzymi wkład pracy, którą dziś wykonali:-)

 
Sztafeta pływacka "Warszawa - Płock"

 

SZTAFETA PŁYWACKA "WARSZAWA - PŁOCK"

SZTAFETA PŁYWACKA 


WARSZAWA – PŁOCK 115,5 KM

24.11.2017r.
Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego „ WESOŁE FOCZKI „ przy Drużynie WOPR Świętochłowice zaprosiła swoich rówieśników ze wszystkich szkół podstawowych na wspólne przepłynięcie sztafety Warszawa – Płock 115,5 km, która odbędzie się w piątek 24 listopada 2017r o godz. 9.00 na Pływalni Krytej SP 8 przy ul. Wiśniowej 9 w Świętochłowicach.
Podobnie jak w roku 2007 przepłynęliśmy Kanał La Manche w obie strony, w 2010r przepłynęliśmy z Kołobrzegu na Bornholm (102 km), w 2011r. Gibraltar - Ceuta - Tarifa – Gibraltar (94 km), w 2012r symbolicznie pierwszy odcinek naszej Wisły Wisła Czarne -Kraków (102 km), 2013r Kraków - Szczucin (94 km) , 2014r Szczucin-Annopol (104,6 km), 2015r Annopol-Dęblin (95km), 2016r Dęblin – Warszawa (112,6 km) tak w tym roku zamierzamy przepłynąć szósty odcinek Wisły :  
Warszawa – Płock 115,5 km
Tegoroczny dystans 115,5 km z Warszawy do Płocka chcemy pokonać na czterech torach tylko siłami uczniów szkół podstawowych. Mamy nadzieję , że zabawa będzie na 115,5 kilometrów uśmiechu dzieci.


START POSZCZEGÓLNYCH GRUP DZIECIĘCEJ SEKCJI RATOWNICTWA WODNEGO „WESOŁE FOCZKI” 
Grupy : „II” i „III” start godz. 13:00
Grupy : „B” i „C” start godz. 13:45
Grupy : „0” , „A” i „I” start godz. 14:30

 

 
Zapisy do DSRW 'Wesołe Foczki"

ZAPISY DSRW "WESOŁE FOCZKI"

 

 

Zebranie rodziców WESOŁYCH FOCZEK uczęszczających na pływalnie krytą przy ul. Zubrzyckiego 38 (SP 1) odbędzie się w najbliższy czwartek tj; 7 września o godz. 16:00 w Centrum Ratownictwa Wodnego w Świętochłowicach przy ul. Szkolnej 12(biuro WOPR). Ze względu na poruszane tematy związane z zajęciami dzieci obecność rodziców OBOWIĄZKOWA ! SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

Zebranie rodziców WESOŁYCH FOCZEK uczęszczających na pływalnie krytą przy ul. Komandra 9 (SP 8) odbędzie się w najbliższy czwartek tj; 7 września o godz. 17:15 w Centrum Ratownictwa Wodnego w Świętochłowicach przy ul. Szkolnej 12 (biuro WOPR). Ze względu na poruszane tematy związane z zajęciami dzieci obecność rodziców OBOWIĄZKOWA ! SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

Zebranie rodziców chcących zapisać swoje pociechy do DZIECIĘCEJ SEKCJI RATOWNICTWA WODNEGO "WESOŁE FOCZKI" odbędzie się w najbliższy czwartek tj; 7 września o godz. 18:30 w Centrum Ratownictwa Wodnego w Świętochłowicach przy ul. Szkolnej 12 (biuro WOPR). SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

 

 
Festyn z okazi Dnia Matki i Dziecka

FESTYN Z OKAZJI DNIA MATKI I DZIECKA

 

Kierownictwo Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego WESOŁE FOCZKI zaprasza wszystkie foczki , ich mamy i nie tylko na Dzień Dziecka i Matki w dniu 3 czerwca br. na przystani kajakowej SKAŁKA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 
Zajęcia DSRW - Sztafeta pływacka "70 lat w 70 godzin"

 

SZTAFETA PŁYWACKA " 70 LAT W 70 GODZIN "

 

70 lat w 70 godzin. Pod takim hasłem odbywała się sztafeta pływacka, którą zorganizowaliśmy z okazji 70 lecia nadania praw miejskich Świętochłowicom i dla uczczenia 55-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez cztery dni od 20 do 23 kwietnia wzięło w niej udział prawie 1200 osób. Niektórzy przychodzili na basen kryty OSiR Skałka wielokrotnie, więc udało się wspólnie przepłynąć 42 124 długości basenu. To dało łącznie 1053,1 kilometrów. Pływali wszyscy - dzieci, młodzież i dorośli. Mogliśmy też jak zawsze liczyć na ratowników z innych śląskich miast.

 

Jak na razie jest to najliczniejsza impreza, jaka odbyła się w Świętochłowicach dla upamiętnienia 70-lecia nadania praw miejskich. Świętowanie na sportowo to już nasza WOPR-owska tradycja, więc cieszymy się, że mogliśmy zarazić tą ideą mieszkańców.

 

 

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   następny  >>