do początku mapa serwisu kontakt  
Aktualności
Bal Przebierańców

 

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

Dnia 16 stycznia o godz. 16:00 w salce przy ul. Szkolnej 12 odbył się już po raz drugi bal przebierańców dla dzieci z Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki".

Zabawa którą prowadziły nasze młodsze ratowniczki była bardzo udana a stroje naszych najmłodszych były po prostu SUPER !!!

Dowodem wspaniałego balu są zdjęcia które można zobaczyć w zakładce galeria.

 

 

 

 

 
Sztafeta pływacka - 23 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

SZTAFETA PŁYWACKA - 23 FINAŁ WOŚP

 

 

11.01.2015 r. tj. niedziela na pływalni SP-1

rozpoczynamy już po raz 7 sztafetę pływacką która wspomoże

 

23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Wszystkie dzieci z DSRW "Wesołe Foczki" chętne do wzięcia udziału w sztafecie pływackiej zapraszamy w niedzielę na pływalnię SP-1.

Każda osoba biorąca udział w sztafecie otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Poszczególne grupy DSRW pływają w określonych godzinach, proszę zapoznać się z harmonogramem umieszczonym poniżej.

 

 

>>>Harmonogram<<<

 

 

 

 
Spotkanie z Mikołajem

 

 

SPOTKANIE I ZABAWA Z MIKOŁAJEM

 

 

Wiosenna aura nie odpuszcza, ale my dobrze wiemy że zbliżają się Święta. Pamięta o tym również Święty Mikołaj, który mimo całkowitego braku śniegu, także w tym roku dotarł do "Wesołych Foczek". Dzieci musiały być naprawdę grzeczne.

Świąteczne spotkanie z Mikołajem było oczywiście niezwykłe - pełne uśmiechu i kolędowania; obfitujące w konkursy i zabawy, podczas których dzieci piszczały z radości. Nemniej jednak, tradycyjnie, najbardziej oczekiwaną częścią było wręczenie prezentów przez Mikołaja. Ten to wie, jak zaskarbić sobie sympatię dzieci.

W imieniu dzieci, dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za niecodzienne spotkanie i słodkie prezenty, natomiast w imieniu Mikołaja, życzymy naszym podopiecznym kolorowych Świąt i duuużo radości.

Mikołaju, czy odwiedzisz nas także za rok ?

 

 

 

 
Sztafeta pływacka SZCZUCIN - ANNOPOL

 

 

SZTAFETA PŁYWACKA: SZCZUCIN - ANNOPOL

 

Sztafeta Szczucin - Annopol, czyli 105,5 km za nami i aż 8440 długości basenu na pływalni SP 8 za nami !  Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki" i Drużyna WOPR Świętochłowice mogą pochwalić się kolejnym sukcesem :)           

 

Nasze sztafety mają już swoją tradycję i historię. Rozpoczęły się w 2007 r. kiedy to pokonaliśmy Kanał La Manche w obie strony, w 2010 r. przepłyneliśmy z Kołobrzegu na Bornholm, natomiast w 2011 r. pokonaliśmy trasę Gibraltar - Ceuta - Tarifa - Gibraltar.

Od 2012 r. postanowiliśmy wrócić na polskie wody i symbolicznie rzucamy się w nurty Wisły. Jej pierwszy odcinek (Wisła Czarne - Kraków 102 km), poszedł nam świetnie, w 2013 r. płyneliśmy z powodzeniem z Krakowa do Szczucina (94 km), teraz udało się przepłynąć ze Szczucina do Annopola (104,6 km). Zdanie nie było łatwe, bo najdłuższy do tej pory odcinek biegu Wisły pokonano na czterech torach tylko siłami uczniów świętochłowickich podstawówek. W niełatwym zadaniu młodych adeptów pływania oczywiście jak zawsze wspomagali ich starsi koledzy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę.

 

 

 

 
Obchody Święta Niepodległości

 

 

Zapraszamy wszystkich członków Drużyny WOPR Świętochłowice (w drużynowych czerwonych polarach) oraz wszystkie Wesołe Foczki (w swoich niebieskich polarach) na :

 

UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

w dniu 11 listopada 2014r.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa w Świętochłowicach - dzielnica ZGODA.

Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się przemarsz pod pomnik (były Park Mijanka) - Skwer Rodu Henckel von Donnersmarck przy ul. Katowickiej, oraz składanie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci.

 

 

 
Rozpoczęcie zajęć DRSW " Wesołe Foczki " 2014/2015

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

Przypomina się wszystkim chętnym, że zgodnie z regulaminem " Wesołych Foczek" osoby chcące kotnynuować uczestnictwo w sekcji powinny do dnia 31.08.2014r. wpłacić składkę za IV kwartał ( wysokość składki bez zmian).

Po tym terminie będą przyjmowane w wolne miejsca dzieci do sekcji.

 

 
Wielkie otwarcie kąpieliska ekologicznego "Skałka" w Świętochłowicach

 

 

Zapraszamy "Wesołe Foczki" do wzięcia udziału w wielkim otwarciu kąpieliska ekologicznego OSiR "Skałka" w Świętochłowicach.

Wszystkich chętnych zapraszamy o przybycie w dniu 01.08.2014r o godz. 09:45 ( zbiórka przy bramie wejściowej ).

 

"Wesołe Foczki" przychodzą na otwarcie w czerwonych koszulkach z ostatniej sztafety pływackiej !!!

 

 

 

 
Dzień Dziecka i Święto Miasta

 

 

Dzień Dziecka dla najmłodszej części ratowniczej braci rozpoczęliśmy od uformowania barwnego i długiego pochodu z okazji Święta Miasta. Członkowie i ratownicy WOPR wspierani przez Wesołe Foczki zaprezentowali naprawdę imponujący korowód sprzętu i uśmiechu:-)

Po przemarszu ruszyliśmy na Skałkę na coroczne, tradycyjne już zabawy i regaty na wodzie. W tym roku dodatkową ekstra atrakcją były przejażdżki na sprzęcie motorowym udostępnionym przez wojewódzki WOPR. Młodzi członkowie woprowej rodziny mieli okazję przekonać się, jak szybki i skuteczny to "pomocnik" ratownika. Wszystkim, którzy pomogli i nie szczędzili swojego czasu wolnego dla naszych pociech, składam serdeczne podziękowania! 

 

 

 

 
Dzień Matki

 

Tradycja już nakazuje, aby Dzień Matki spędzić na pływalni. Więc i w tym roku Wesołe Foczki zaprosiły swoje Mamy na nietypowe zajęcia w wodzie, podczas których uśmiech stale gościł na twarzach uczestników. Mamy z Wesołymi Foczkami holowały koło ratunkowe, rzucały piłki do kosza oraz pływały sztafetę z makaronami. Wspólna zabawa z okazji Święta Matki była najwspanialszym prezentem.

 

 

 

 
Sztafeta pływacka " ŚWIĘTOCHŁOWICE - WATYKAN DLA JANA PAWŁA WIELKIEGO "

SZTAFETA PŁYWACKA ŚWIĘTOCHŁOWICE - WATYKAN

 

 

Przez trzy dni, od 23 do 26 maja br. na kąpielisku miejskim przy ul. Zubrzyckiego 38 trwała sztafeta pływacka zorganizowana z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Założyliśmy, że pokonamy odległość dzielącą Świętochłowice od Watykanu,. Okazało się jednak, że udało się przepłynąć znacznie dłuższy dystans.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>