do początku mapa serwisu kontakt  
Aktualności
Zajęcia pokazowe dla rodziców DSRW "Wesołe Foczki"

 

ZAJĘCIA POKAZOWE

 

W dniu 3 i 4 luty odbędą się otwarte zajęcia ( lekcje pokazowe) dla rodziców dzieci grup: A1, A2, A3, B ( wszystkie grupy na swoich dotychczasowych godzinach). Rodziców uprasza się o wejście na teren pływalni w obuwiu zastępczym ( klapki basenowe).

 

 

 

 
Zajęcia DSRW "Wesołe Foczki"

 

ZAJĘCIA DSRW "WESOŁE FOCZKI"

 

Ze względu na przerwę świąteczną informujemy że ostatnie zajęcia DSRW "Wesołe Foczki" w tym roku odbędą się w piątek 18.12.2015r.

Rozpoczęcie zajęć od nowego roku nastąpi w poniedziałek 04.01.2016r.

 

 

 

 
Spotkanie z Mikołajem

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

 

Kto jest najbardziej zapracowany na początku grudnia? Wiadomo, Mikołaj :) Tyle dzieci do odwiedzenia, prezentów do rozdania... Dlatego do siedziby świętochłowickiego WOPR sympatyczny starszy pan zawitał dzień po mikołajkach, za to poświęcił dzieciom z DSRW "Wesołe Foczki" całe popołudnie. Spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami miała każda z grup wiekowych dziecięcej sekcji. Były wspólne tańce, zabawy, konkursy i ogólne szaleństwo :) Nie zabrakło też upominków. Każde dziecko otrzymało specjalny kalendarz drużyny WOPR na 2016 r. i słodki upominek. Brawa dla ratowników za organizację sympatycznej imprezy i uśmiechy na twarzach dzieci.

 

 

 

 

 

 
Sztafeta pływacka Annopol - Dęblin

SZTAFETA PŁYWACKA ANNOPOL - DĘBLIN

 

W dniu 27.11.2015 r. o godz. 09:00 na terenie pływalni krytej Szkoły Podstawowej nr.8 w Świętochłowicach przy ul. Komandra 9 odbyła się coroczna sztafeta pływacka " Płyniemy z biegiem Wisły " dla uczniów szkół podstawowych miasta Świętochłowic, organizowana przez Drużynę WOPR Świętochłowice, DSRW "Wesołe Foczki" oraz Szkoła Podstawowa nr.8.

W piątek wyruszyliśmy z Annopola do Dęblina (95 km). Zadanie nie było łatwe, ale i tym razem się udało i to z dużym naddatkiem, bo przepłynięto dużo większy dystans od zakładanego, aż 162 km. W niełatwym zadaniu młodych adeptów pływania oczywiście jak zawsze wspomagali ich starsi koledzy.

 

 

 

 
Obóz narciarsko - snowboardowy

 

OBÓZ NARCIARSKO - SNOWBOARDOWY

 

AKADEMIA SPORTU - Biuro Usług Turystycznych oraz Drużyna WOPR Świętochłowice zaprasza dzieci i młodzież na obóz narciarsko - snowboardowy: Junior Snow Camp w Białym Dunajcu oraz Snow Camp w Kaprun. Szczegóły w załącznikach.

 

>>>Junior Snow Camp Biały Dunajec<<<

 

>>>Snow Camp Kaprun<<<

 

 

 

 
40 lat pracy w WOPR

 

 

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Drużyny WOPR Świętochłowice na mszę św., która odbędzie się 6 listopada o godz. 16:00 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach w intencji:   "Do opatrzności Bożej w podziękowaniu za otrzymane łaski w 40 letniej posłudze ratowniczej Starszego Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grzegorza Truchan, za wszystkich zmarłych i żyjących członków Drużyny WOPR Świętochłowice, dzieci z Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki" i ich rodziny oraz członków świętochłowickiego klubu morsa "HARCIOLE."

 

 

 

 
Zajęcia DSRW "Wesołe Foczki"

 

GRUPY DSRW "WESOŁE FOCZKI"

 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z nowymi grupami DSRW "Wesołe Foczki".

Zajęcia rozpoczynają się od poniedziałku tj. 14.09.2015 r.

Wszystkie pytania odnośnie przydziału grup proszę kierować do kierownika sekcji drogą mailową: TruchanGrzegorz@interia.eu

 

 

 

 
Kurs na Młodszego Ratownika WOPR

 

KURS NA MŁODSZEGO RATOWNIKA WOPR

 

 

13 Września o godz. 19:15 w holu przy kasie pływalni krytej w Świętochłowicach ul. Zubrzyckiego 38 odbędzie się zbiórka i nabór wszystkich chętnych na kurs Młodszego Ratownika oraz Ratownika WOPR, prosimy o zabranie ze sobą strojów pływackich. Szczegóły dla zainteresowanych na w/w spotkaniu.

 

 

 

 

 

 

 
Zajęcia DSRW "Wesołe Foczki"

 

 

ZAJĘCIA DSRW "WESOŁE FOCZKI"

 

Wszystkie osoby które chcą kontynuować przynależność do sekcji w nowym roku szkolnym prosimy o wplatę składki na konto jak w ubiegłym roku do 20 sierpnia. Każdy kto wpłaci składkę w/w terminie zostanie zapisany na rok szkolny 2015/2016 automatycznie.

 

Zapisy nowych kandydatów do DSRW "Wesołe Foczki" rozpoczną się od dnia 04.09.2015 r. u kierownika sekcji Grzegorza Truchan tel. 600 853 841

 

Zebranie organizacyjne odbędzie się w połowie września o terminie powiadomimy na naszej stronie internetowej.

 

 

 

 
Obóz w Rewalu

 

WIADOMOŚCI Z OBÓZU W REWALU

Dzień 1

Dotarliśmy wczoraj szczęśliwie do celu podróży, przejeżdżając obok Figury Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Zatrzymaliśmy się również na chwilę w ośrodku wypoczynkowym koło Siecina - możliwe, że w przyszłym roku tam będziemy ćwiczyć i wypoczywać.

 

Dzień 2

Pierwszy dzień w Rewalu spędziliśmy rano na mieście. Poobiedzie na rolkach, hulajnogach i deskach w skateparku, były również gry i zabawy z piłką. Po kolacji pod czujnymi oczami naszych wodnych i młodszych ratowników zażywaliśmy pierwszej morskiej kąpieli w morzu o zachodzie słońca.

 

Dzień 3

Dzisiejszy dzień spędzilismy bardzo aktywnie a i pgoda dopisała. Po sniadaniu poszliśmy do parku linowego, gdzie po fachowym szkoleniu rozpoczęliśmy wspinaczkę na trasach o różnym stopniu trudności. Chociaz czasami było cieżko to wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęsliwi.
Po obiedzie natomiast zawitaliśmy do wioski Słowian i Wikingów, która miesci się na wyspie koło Wolina. Przeżyliśmy tam w raz z przewodnikiem prawdziwą i żywą 1000 letnią historię o której nawet w szkole byśmy się nie dowiedzieli. Wszyscy z zapartym tchem słuchalśmy opowieści o tamtych czasach z ust przesymptycznego przewodnika.
Po kolacji natomiast spędzilismy wspaniałe chwile na podwórku naszego pensjonatu.
jutro czeka nas znów nowy, wspaniały dzień.

 

Dzień 4

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy na plaży, opalając się i kąpiąc się na przemian. Po ciszy poobiedniej poszliśmy na miasto by rozkoszować się przeróżnymi, wspaniałymi smakami lodów. Po kolacji natomiast kolonia z Warszawy zaprosiła nas na dyskotekę na wolnym powietrzu przed naszym wspólnym pensjonatem. Dyskoteka trwała aż do ciszy nocnej. Mamy nadzieję, że jutro obudzi nas znów bezchmurne niebo i będziemy zażywać kąpieli zarówno słonecznych jak i morskich.

 

Dzień 5

Dzisiejszy dzień od rana spędziliśmy w PARKU WIELORYBA gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o mieszkańcach mórz i oceanów. Po obiedzie natomiast byliśmy na plaży, gdzie wśród wspaniałych dużych fal zażywaliśmy niezapomnianej kąpieli. Natomiast wieczór spędziliśmy na rolkach i hulajnogach zanim udaliśmy się na nocny wypoczynek.

 

Dzień 6

Dzisiaj upłynął nam już 6 dzień . Po śniadaniu udaliśmy się na plażę ponieważ upał był ogromny z samego rana. Niestety woda w Bałtyku coraz chłodniejsza. Podczas pierwszej kąpieli woda miała 22,8 st C , później kolejno:
21,2 st C, 18,7 st C , a dzisiaj miała tylko 16,9 st C więc amatorów dłuższych kąpieli nie było wiele i fotek też brak.
Po obiedzie natomiast pojechaliśmy na skatepark na gokartach. Zabawa była na 102 i bardzo szybko upłynął nam ten czas wspólnej zabawy. Po kolacji natomiast zorganizowaliśmy naszą dyskotekę przy wspaniałej muzyce którą zaserwował nam Szymon. Niestety zdjęcia tylko dwa i to z daleka , ponieważ wszyscy uczestnicy dyskoteki nie wyrazili zgody na robienie zdjęć. No cóż jakaś ochrona danych osobowych niestety musi być.

 

Dzień 7

Dzisiejszy bardzo upalny dzień ( temperatura w cieniu dochodziła do 36 st.C ) rozpoczęliśmy wycieczką na kolejce wąsko torowej zaliczając : Trzęsacz,Śliwin, Niechorze, Pogorzelicę no i oczywiście Rewal. Bezwietrzna, upalna pogoda nie dawała żadnych szans na choć trochę ochłody ani na plaży (patelnia) ani w mieście. Pęd kolejki sprawiał choć odrobinę komfortu delikatnym wietrzykiem. Dzisiaj 4 lipca swoje urodziny obchodził Marcin, wszyscy po obiedzie zaśpiewaliśmy mu 100 lat wręczając skromny upominek , a on poczęstował nas wszystkich tradycyjnym cukierkiem. Popołudnie i wieczór po kolacji spędziliśmy na słodkim leniuchowaniu w cieniu i chłodzie naszych pokoi czytając książki i grając w telefoniczne gry. Decyzję pozostania w pokojach podjęliśmy wspólnie po demokratycznym głosowaniu przy dwóch głosach przeciwnych.

 

Dzień 8

Dzisiejsze przedpołudnie jak na niedzielę przystało spędziliśmy o 10:30 w kościele. Po Mszy św. lody, ciastka i inne przyjemności na promenadzie nad morskiej w Rewalu. Po obiedzie natomiast poszliśmy na plaże gdzie przy temp. wody w Bałtyku 22,6 st.C kąpaliśmy się i bawiliśmy się wspaniale co widać zresztą na zdjęciach. Zamiast kolacji - niespodzianka ..... kiełbaski z grilla przed naszym pensjonatem przy zabawie i wspaniałej muzyce. ... i tak upłynął nam dzień 8 na obozie w Rewalu.

 

Dzień 9

Dzisiejszy poranek obudził nas pochmurnym niebem i lekkim deszczykiem, dlatego po śniadaniu wybraliśmy się na spacer do odległego o 2 km Trzęsacza. Już podczas drogi pogoda diametralnie się zmieniła i zza chmur wyszło piękne słoneczko. W Trzęsaczu pokupowaliśmy pamiątki i klifem wróciliśmy do Rewala na obiad. Po przerwie poobiedniej poszliśmy na boisko do koszykówki i na korty tenisowe. Tak na spacerowo i sportowo upłynął nam dzisiejszy 9 dzień pobytu w Rewalu.

 

Dzień 10

Dzisiaj po śniadaniu w rytmach muzyki z lat 70tych ubiegłego stulecia kolejką RETRO pojechaliśmy pod latarnię morską do Niechorza, do salonu figur woskowych i obrazów w 3D. Niestety bardzo dużo zdjęć było nieudanych, więc prezentujemy tylko te , które nadają się do publikacji. Powrotną drogę do Rewala pokonaliśmy pieszo idąc brzegiem Bałtyku, którego temperatura dzisiaj wynosiła 21,7 st.C. Nagrodą za wysiłek, który wykonaliśmy przechodząc 7 km dzielące Niechorze z Rewalem były lody i gofry spożyte na tarasie widokowym w Rewalu. Po obiedzie udaliśmy się na plażę by zażyć kąpieli w tak ciepłym polskim morzu. Teraz , kiedy udaliśmy się na nocny spoczynek za oknami naszego pensjonatu słyszymy jak po raz pierwszy w Rewalu pada letni deszczyk.

 

Dzień 11

Dzień dzisiejszy po śniadaniu rozpoczęliśmy ostatnimi zakupami pamiątek na mieście, ponieważ nad morzem hulał mocny wiatr i ratownicy wywiesili czerwoną flagę która zabrania kąpieli w morzu. Pora obiadowa upłynęła nam podczas mocnej ulewy , która zresztą powtórzyła się po dwóch godzinach. Po obiedzie podsumowaliśmy konkurs czystości oraz zaspiewaliśmy 100 lat i złożyliśmy życzenia urodzinowe Laurze, która poczęstowała wszystkich symbolicznym cukierkiem. Później zaczęła się zabawa na 102. Czy poznajecie wszystkich na tych zdjęciach ?

 

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   następny  >>