do początku mapa serwisu kontakt  
Aktualności
Dzień Dziecka

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

Święto naszych podopiecznych Wesołych Foczek spędziliśmy na

przystani kajakowej OSiR "Skałka".

Tam na dzieci czakały różne atrakcje, które umilały im ten wyjątkowy dla nich dzień.

W swoich grupach Wesołe Foczki odwiedzały kolejne stacje: pływanie łodzią wiosłową i motorową, pływanie na kajakach i rowerkach wodnych.

Młodzi adepci ratownictwa wodnego zwiedzali także wóz straży pożarnej oraz ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

Jako przyszli ratownicy rzucali rzutką i kołem ratunkowym.

Na zakończenie dnia dzieci dostały słodkie upominki.

 

 

 

 

 

 
Dzień Matki

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ MATKI

 

Tradycja już nakazuje, aby Dzień Matki spędzić na pływalni. Więc i w tym roku Wesołe Foczki zaprosiły swoje Mamy na nietypowe zajęcia w wodzie podczas których nasza ratowniczka Marta Mazur która jest również instruktorem Fitness i Aqua Aerobic poprowadziła bardzo efektywną i przyjemną formę zajęć polegającą na wykonywaniu elementów klasycznego aerobicu w basenie.

Po zakończeniu zajęć, dzieci wręczyły swoim mamom słodkie upominki.

 

 

 

 

 

 
Legitymacje DSRW "Wesołe Foczki"

 

INFORMACJA

Przedłużanie ważności legitymacji DSRW "Wesołe Foczki" odbywać się będzie zawsze w ostatnim tygodniu miesiąca na zajęciach.

W tych dniach prosimy o przynoszenie legitymacji wraz z dowodem wpłaty w celu podbicia ważności !!!

 

 

 

 

 
Obóz nad morzem w Rewalu

 

 

OBÓZ NAD MORZEM W REWALU

 

Drużyna WOPR Świętochłowice organizuje obóz rekreacyjno - sportowy z elementami ratownictwa wodnego nad morzem w Rewalu dla wesołych małych foczek oraz dzieci.

Szczegółowe informacje: link poniżej.

Zaliczka 200 zł. na konto :

 Bank Millenium 38 1160 2202 0000 0000 6206 1593

z dopiskiem: zaliczka na obóz w Rewalu 2015 r.

 

>>>Obóz sportowy Rewal<<<

 

 

 

 
Obóz w Bułgarii - Słoneczny Brzeg

 


OBÓZ W BUŁGARII - SŁONECZNY BRZEG

 

Drużyna WOPR Świętochłowice organizuje obóz w Bułgarii - Słoneczny Brzeg dla dzieci i młodzieży z DSRW "Wesołe Foczki".

Szczegółowe informacje: link poniżej.

 

 

>>>Bułgaria - Słoneczny Brzeg<<<

 

 

 

 

 
Bal Przebierańców

 

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

Dnia 16 stycznia o godz. 16:00 w salce przy ul. Szkolnej 12 odbył się już po raz drugi bal przebierańców dla dzieci z Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki".

Zabawa którą prowadziły nasze młodsze ratowniczki była bardzo udana a stroje naszych najmłodszych były po prostu SUPER !!!

Dowodem wspaniałego balu są zdjęcia które można zobaczyć w zakładce galeria.

 

 

 

 

 
Sztafeta pływacka - 23 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

SZTAFETA PŁYWACKA - 23 FINAŁ WOŚP

 

 

11.01.2015 r. tj. niedziela na pływalni SP-1

rozpoczynamy już po raz 7 sztafetę pływacką która wspomoże

 

23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Wszystkie dzieci z DSRW "Wesołe Foczki" chętne do wzięcia udziału w sztafecie pływackiej zapraszamy w niedzielę na pływalnię SP-1.

Każda osoba biorąca udział w sztafecie otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Poszczególne grupy DSRW pływają w określonych godzinach, proszę zapoznać się z harmonogramem umieszczonym poniżej.

 

 

>>>Harmonogram<<<

 

 

 

 
Spotkanie z Mikołajem

 

 

SPOTKANIE I ZABAWA Z MIKOŁAJEM

 

 

Wiosenna aura nie odpuszcza, ale my dobrze wiemy że zbliżają się Święta. Pamięta o tym również Święty Mikołaj, który mimo całkowitego braku śniegu, także w tym roku dotarł do "Wesołych Foczek". Dzieci musiały być naprawdę grzeczne.

Świąteczne spotkanie z Mikołajem było oczywiście niezwykłe - pełne uśmiechu i kolędowania; obfitujące w konkursy i zabawy, podczas których dzieci piszczały z radości. Nemniej jednak, tradycyjnie, najbardziej oczekiwaną częścią było wręczenie prezentów przez Mikołaja. Ten to wie, jak zaskarbić sobie sympatię dzieci.

W imieniu dzieci, dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za niecodzienne spotkanie i słodkie prezenty, natomiast w imieniu Mikołaja, życzymy naszym podopiecznym kolorowych Świąt i duuużo radości.

Mikołaju, czy odwiedzisz nas także za rok ?

 

 

 

 
Sztafeta pływacka SZCZUCIN - ANNOPOL

 

 

SZTAFETA PŁYWACKA: SZCZUCIN - ANNOPOL

 

Sztafeta Szczucin - Annopol, czyli 105,5 km za nami i aż 8440 długości basenu na pływalni SP 8 za nami !  Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki" i Drużyna WOPR Świętochłowice mogą pochwalić się kolejnym sukcesem :)           

 

Nasze sztafety mają już swoją tradycję i historię. Rozpoczęły się w 2007 r. kiedy to pokonaliśmy Kanał La Manche w obie strony, w 2010 r. przepłyneliśmy z Kołobrzegu na Bornholm, natomiast w 2011 r. pokonaliśmy trasę Gibraltar - Ceuta - Tarifa - Gibraltar.

Od 2012 r. postanowiliśmy wrócić na polskie wody i symbolicznie rzucamy się w nurty Wisły. Jej pierwszy odcinek (Wisła Czarne - Kraków 102 km), poszedł nam świetnie, w 2013 r. płyneliśmy z powodzeniem z Krakowa do Szczucina (94 km), teraz udało się przepłynąć ze Szczucina do Annopola (104,6 km). Zdanie nie było łatwe, bo najdłuższy do tej pory odcinek biegu Wisły pokonano na czterech torach tylko siłami uczniów świętochłowickich podstawówek. W niełatwym zadaniu młodych adeptów pływania oczywiście jak zawsze wspomagali ich starsi koledzy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę.

 

 

 

 
Obchody Święta Niepodległości

 

 

Zapraszamy wszystkich członków Drużyny WOPR Świętochłowice (w drużynowych czerwonych polarach) oraz wszystkie Wesołe Foczki (w swoich niebieskich polarach) na :

 

UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

w dniu 11 listopada 2014r.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa w Świętochłowicach - dzielnica ZGODA.

Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się przemarsz pod pomnik (były Park Mijanka) - Skwer Rodu Henckel von Donnersmarck przy ul. Katowickiej, oraz składanie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci.

 

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   następny  >>