do początku mapa serwisu kontakt  
Galeria » 2014 Sztafeta Szczucin - Annopol

 

Sztafeta Szczucin - Annopol, czyli 105,5 km za nami i aż 8440 długości basenu na pływalni SP 8 za nami !  Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki" i Drużyna WOPR Świętochłowice mogą pochwalić się kolejnym sukcesem :)           

 

Nasze sztafety mają już swoją tradycję i historię. Rozpoczęły się w 2007 r. kiedy to pokonaliśmy Kanał La Manche w obie strony, w 2010 r. przepłyneliśmy z Kołobrzegu na Bornholm, natomiast w 2011 r. pokonaliśmy trasę Gibraltar - Ceuta - Tarifa - Gibraltar.

Od 2012 r. postanowiliśmy wrócić na polskie wody i symbolicznie rzucamy się w nurty Wisły. Jej pierwszy odcinek (Wisła Czarne - Kraków 102 km), poszedł nam świetnie, w 2013 r. płyneliśmy z powodzeniem z Krakowa do Szczucina (94 km), teraz udało się przepłynąć ze Szczucina do Annopola (104,6 km). Zdanie nie było łatwe, bo najdłuższy do tej pory odcinek biegu Wisły pokonano na czterech torach tylko siłami uczniów świętochłowickich podstawówek. W niełatwym zadaniu młodych adeptów pływania oczywiście jak zawsze wspomagali ich starsi koledzy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę.